8. Prešernov pohod VTKD Cerklje ob Krki

Na praznično soboto, 8. februarja 2020, se je okoli 45 članov in članic Vinogradniškega, turističnega in kulturnega društva VTKD Cerklje ob Krki udeležilo že 8. tradicionalnega Prešernovega pohoda. Vsako leto za pohod izberemo drugačno traso po naših vinskih goricah, letos pa nas je pot vodila od vaškega doma na Žejnem, preko Bambrega, Gaden in Slemena do vrha Šentvida, nato pa čez Lačenberg, Betlehem, Strjak in Stražo nazaj na Žejno, kjer smo se po dolgi poti okrepčali z vinogradniškim golažem.

V lepem sončnem vremenu je na čelu pohodniške kolone vihrala slovenska zastava v počastitev slovenskega kulturnega praznika. Kot vsako leto smo se tudi letos med potjo ustavili na mnogih postojankah – v zidanicah in kleteh naših članov, ki so nas pogostili z okusnimi prigrizki in kvalitetno kapljico. Za pripravljeno pogostitev se lepo zahvaljujemo naslednjim vinogradnikom: Tadej Baškovč, Anton Beribak, Bojan Novoselc, Martinovi, Jože Piltaver, Mirko Špolar, Branko Račič, Franc Oštrbenk, Darko Oštrbenk in vasi Žejno, ki nam je brezplačno ponudila prostor v njihovem vaškem domu.

Lara Oštrbenk